Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Blog

Konu Başlıkları Kısmı

Youtuber Nasıl Olunur? Youtube da para kazanmak için içerik olarak neler paylaşabilirim ? Youtuber olmak için yapmak gerekenler Youtuber ekipmanları

Youtube Fikirleri wpvadisi com

Youtube içerik fikirleri

Video başlarında Kanalımıza Hoşgeldiniz diye başlanan ve video bitimlerinde videomuzu beğendiyseniz beğenmeyi, kanalımıza abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın, diyerek videoların sonlandırıldığı bir platform. Evet evet Youtube’dan bahsediyoruz. İnsanların istedikleri şeyleri istedikleri zaman duraklatıp istedikleri zaman keyiflerince izlediği o ortam. Bu ortamdan binlerce insan iş imkânına ulaşmışken sen de bir Youtuber olmak istemez misin? Öyleyse konumuzu okumaya ve nasıl Youtuber olunur? Youtube’dan nasıl para kazanılır? Kimler Yotuber olabilir? Youtube ‘u bir meslek edinebilir miyim? Youtube para kazanma gibi başlıca konulara yakından bakalım.

Ünlü olan veya ünlü olmayan bizlerin yakından aşina olduğu kişilerin artık Youtube kanalı açmasının sebebi artık Youtube’un bir gelir kapısına dönüşmesi anlamına gelmekte. Peki, Youtube’da dilediğim gibi içerik yükleyebilir miyim? Veya Youtube temel kurallarına uyarak içerik nasıl yüklenir gibi sorularla başlayalım.

youtube ozgun icerikler wpvadisi com

Youtube’da Özgün İçerikler Oluşturun

Günümüzdeki taklitçiler gibi biryerden video bulayım iki ufak edit yapıp paylaşayım gibi düşünüyorsanız kazanamazsınız. Temel amacımız videolarda özgün olarak bunca taklit unsuru video varken insanları cezbeden özgün içerik eklemeye yönelin. Kanalınızdaki videonun resminde olsun(resim çok önemli aşağıda değineceğim) içeriğinizin ham maddesi videonuz olsun diğer yayıncılardan farklı içerikler hareketli veyahut değişik tarzlarda içerikler üretme yolunda olun. Özgün olurken müziklere de dikkat edin telifsiz müzikleri seçmeye özen gösterin.

Genel Hatlarıyla Uygulanması Gerekenler wpvadisi com

Youtube’da Kemik Bir Kitle Oluşturun

Sizleri ilk etapta yoracak bir şey olsa dahi ısrarcı olun. Düzenli paylaşılan içerikler bulundurun ve bunlara önem verin. Kendinize meslek edinmek istiyorsanız kendinize düzgün, uygulayabileceğiniz bir program oluşturmaya bakın. Yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışın ve gerisini izleyicilerin yorumlarına ve izlenmelere bırakın. Anlattığım hususları her gün de uygulayabilirsiniz haftada bir de. Tamamen size kalmış. Haftada bir veya her gün içerik yükleyen youtuberlarda var. Buradaki amaç ise izleyicilerinizi kemik hale getirmek videolarınızı bekler konuma almak vaktinde saatinde izlenmelerinize ulaşmak.

Youtube İzleyicilerine Cevap Verin wpvadisi com

Youtube İzleyicilerine Cevap Verin Onlarla Bir Bağ Oluşturun

İzleyicileriniz sizlerin paylaştığı içeriklerin altlarına yorumlar yapacak kişiler. Tabi ki soruları olucak önerileri ve tavsiyeleri olucak belki kötüleyecekler belki sevicekleri bir paylaşım olucak her zaman için onlarla yorumlaşın ve samimiyet ortamı oluşturun. Cool olmak bir fayda veya getiri sağlamaz aksine kaybettirir başlangıç düzeyinde. Sizleri var edecek youtube da kazancınıza temel etki edicek kişiler onlar. Bu yüzden onlardan kopmayın.

youtube ozgun icerikler wpvadisi com

Genel Hatlarıyla Uygulanması Gerekenler

Kanalınızı yansıtan bir logo oluşturun.
Video başlangıçlarına ister video geçiş efekti katarak direk olarak başlayın ister profesyonel bir intro oluşturun.
Kanal içerik resimlerini dikkat çeken resimlerle besleyin.
Kanalı asla boş bırakmayın belli bir seri yakaladığınız zaman üzerine gidin aksatmayın.
Telif haklarını ihlal edici içerikler oluşturmamaya özen gösterin.
Kanalınızın potansiyeline uygun olarak paylaştığınız tüm görsellerin haklarının sizin üzerinize ait olduğuna emin olun.
Kurgulanmış veya boş içerik üretiminden uzak durun izleyici kaybetmemeye dikkat edin.

youtube kitle olustur wpvadisi com

YouTube İçerik Paylaşımından Para Kazanma Evresine Nasıl Geçilir?

Bütün yazılı kuralları tamamlayıp artık işin ana merkezi kazanç kısmına girdiğimizde bizleri Youtube İş Ortağı olma prosedürü karşılıyor. Youtube iş ortaklığı ne derseniz Google adsense reklam içeriklerini videolarınızda yayınlama prosedürbaşlıcalarından biridir. Uygulamanız için 4 temel adımı izlemelisiniz.

Adım 1: YouTube İş Ortağı Programı Şartlarını Kabul Edin!

• YouTube’da oturum açın.
• Sağ üst kısımdan hesap simgesi için İçerik Stüdyosu’nu seçin.
• Sol kısımdaki menüden Kanal > Durum ve özellikleri seçin.
• “Para kazanma” altında “Etkinleştir”i tıklayın.
• “YouTube İş Ortağı Programı Şartları”nı kabul etmek için ekranda gösterilen adımları uygulayın.

Adım 2: Google AdSense’e Kaydolun

AdSense hesabında oturum açarak gelen ödemeleri almaya başlayabilirsiniz.

Adım 3: İçeriklerinizde Yayınlanacak Reklam Tercihlerini Belirleyin

• Mevcut ve gelecekteki tüm videolardan para kazanmak istediğinizi onaylayın.
• Videoların gösterilmesini istediğiniz reklam türlerini işaretleyin ve kaydedin.

Adım 4: İncelemeye Girin

Artık iş sürecin sonucunu beklemenizde. Kanalınızın YouTube İş Ortağı Programı Politikaları, YouTube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları ile uyumlu olup olmadığı doğrulanmak için incelemeye alınır.

Burada şöyle bir yenilik var. Geçmişte tek videoda yeterli izlenme sayısına ulaştığınızda Youtube sizin için bir gelir kaynağı olabiliyorken artık yeterli izlenme ya da takipçi sayısına ulaşamadıysanız kazanç elde edemiyorsunuz. O nedenle bu iki amaca ulaşana kadar içerik üretmeye devam edin. O da en az 1000 abone, en az 10000 kanal görüntülenmesi ve son 12 ay da 4000 saat izlenmiş olmak demek.

Bundan sonrası senin elinde. Bir Youtuber olarak Youtube’dan para kazanmaya başlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir