Ücretsiz Domain Veren Siteler 2019

Blog

Domanin Anlamı Nedir?

Domain bizlerin tarayıcı üzerinde kullanmış olduğu kısma girilen site adıdır. Yani google.com bir domaindir. Yandex.com bir domaindir. Bu şekilde de diğer sitelerin adları da domaindir. .com .net .org gibi türlerden oluşan web siteleri ismimleri domain özelliğindedir. Kolay kavrayabilmeniz açısından anlatımı bu şekildedir.

Web Sitesi wpvadisi com

Domain Kullanılmasaydı Neler Olurdu?

Domain dediğimiz gibi siteye giriş olarak kullandığımız link altında bir isimdir. Bu alan adı(domain) olmadan siteye giriş yapılamaz. Yapmak istersenizde IP adresini bilmeniz gerekecek. Onun için upuzun IP numarası ezberlemek her defasında sitelere girmek için örn:192.168.1.1 tarzı numaralar girmekte çok saçma olacaktır. Bu yüzden domainler hayatımızı kolaylaştıran sitelere girişlerde isimlerini akılda tutmamıza yardımcı isimlerdir.

web site wpvadisi com

İsteyen Domain Alıp Site Açabilir Mi?

Elbette açabilir. Sonuçta bir web sitesi günümüz şartlarında en kötü 100 tl civarlarına açılabiliyor. Bedavaya açanda var fakat bedavanın da bi yere kadar işleyişi olur demekte yarar var. Açmanız için paranız ve birazda pc işlerinde bilginiz olması yeterli.

Domain bir web sitesini oluşturmak için yeterli sayılır mı?

Maalesef ki hayır. Domain bizim alan adı yani ismimizi taşır. Bu ismi barındıracak olduğumuz kasalar(sunucular) olmak zorundadır. Bu sunucular büyük Hosting ve Domain şirketlerinin depo gibi büyük alanlarını dolduracak kadar geniş yerler kaplarlar. Şirketler bizlere temin eder bizlerde sepete atarak alışverişimizi onlarla yapıp sitemizi belli bilgisel donanımlar ile domaini hostinge bağlarız. Bu şekilde aktif olan siteye tema yükleyerek, temanın admin(yönetici) paneline giriş yaparak içerik girişleri yapılabilir.

Şimdi size en küçük alanlarda da olsa bir web sitesi elde edebileceğiniz ücretsiz alan adı imkanı sunan siteleri sunacağız ;

alan adi bedava wpvadisi com

Ücretsiz alabileceğiniz domain uzantıları:

* freenom (.tk, .ml, .ga, .cf, .gq)

* dot.tk (.tk)

* codotvu.co (.co.vu)

* freedomain.pro (.co.nr)

* biz.nf (.co.nf)

* yonlendirme.tripod.com (.tr.tc)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir