Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Blog

Instagram üzerinden para kazanma

Mağlum herkesin de bildiği üzere Instagram üzerinden para kazanma süreci gündeme geldi. Günümüz insanları artık sosyal medya platformları üzerinden para kazanmanın yollarını arama içerisine girişti. Biz de sizlerle bugünkü bahsi geçen Instagram’dan nasıl para kazanılır adlı konuyu ele alacağız.

Bildiğiniz üzere Instagram çok geniş bir ağa sahip bir sosyal medya platformu olup sayısız insanı içerisinde barındıran hizmete ev sahipliği yapmaktadır. Tabi ki biz iktisadi konudan Instagram’ı ele alacağımız için bir çok yol ile Instagram’dan para kazanmak mümkün hale gelecektir.Nedir bu konular gelin ilk olarak onu inceleyelim.

geniş kitleler wpvadisi com

İlk Konumuz Geniş Kitleler Bulmak

Instagram üzerinden yapacağınız işlemlerde para kazanma yoluna gidecekseniz eğer geniş kitlelere hitabınız kuvvetli olmalıdır. Geniş kitlelerden kastım günümüzde takipçi olarak nitelendirilmekte. Lafın kısası ne kadar takipçi o kadar parasal getiri ve temel kaynak.

instagram beğeni izlenme görüntülenme wpvadisi com

2. Konumuz Geniş Kitlelerin Sağladığı İzlenme, Beğeni Ve Görüntülenme Sayılarına Erişmek

Sizlerin sayfa içerisinde paylaşmış olduğu içerikleri veya snap görsel içerikleri destekleyen size özgüven katan bir başka şey de görüntülenmeler veyahut izlenmeler olucaktır. Geniş kitleleri hallettik sıra izlenmelerde. Bu insanlar sizleri neden takip ettiği, paylaştığınız konulara veya içeriklere gelen erişimlerle anlamak basit ve mümkün haldedir. Örneğin bir içerik atıyoruz ve gelen erişim, görüntülenme sayısı, izlenme ve beğeni sayılarından paylaşımınızın ne derece etkili olduğunu, insanların ne derece dikkatini cezbedip ilgisini çektirdiğiniz bir konu olma özelliği kattığınızı görmüş olacağız.

süreklilik çalışma azmi wpvadisi com

3. Konumuz Süreklilik

Eğer bu sosyal medya mecrasını kullanacaksak tabi ki en önemli üçüncü etken süreklilik olmaktadır. Süreklilik bizlere bu mecradan kazanımlarda yardımcı olacak bir diğer etmen olarak karşımıza çıkmakta. İçerikler paylaşmaktan insanları etkileyip takip etmelerini sağlamak, yeni paylaşımlara imza atarak insanların sizi tercih etmesini sağlayıcı, içerikler hazırlayarak yani kısacası diğer insanları taklit etmeden kendiniz olarak bu yola çıkın ve devamlılığınızı bozmayın. Bu sektörde devamlı veya sürekli paylaşım içerinde olmazsanız kazanamazsınız.

instagramda içeriğin önemi wpvadisi com

4. Konumuz İçeriğin Önemi

Diğer herşeyi hallettiysek içeriğin önemini de vurgulamak istiyorum. Bizler için içerik oldukça önemli çünkü, içerikler bizlere takipçi sağlayarak hızlı yol katetmemize olana sağlayacaktır. İzleyiciler veya görüntüleyici olarak tabir ettiğimiz takipçiler sayfanıza neden gelsin veyahut bizim açacağımız sayfada neden videoları, resimleri beğensin, bu soruları önce kendimize soracağız. Kenimiz cevapları oturttuktan sonra emin olun yapacağınız çalışma prensibine sadık kalarak ilerlemenin bir o kadar kolay ve hızlı olacaktır.

gelir elde etmeye yönelik ilk adımlar wpvadisi com

5. Konumuz Gelir Elde Etmeye Yönelik İlk Adımlar

Herşeyi tamamladıysak, geniş bir takipçi kitlesine ve izlenme sayısına ulaştıysak, geniş kitlelere sunabilecek yayınlar ve içerikler oluşturabiliyorsak sıra para kazanmaya ilk adımı atmakta kalıyor. Bunun için seçimimiz hangi yönde olmalı onu düşünerek konuya başlıyoruz. Snap veyahut paylaşım üzerinden reklam alanı satarak, kıyafet, giysi, ayakkabı, kolye, teşbih v.b bir dükkânportföyü oluşturarak, içeriğin önemi kısmındaki alanda bahsettiğim konu üzerine yoğunlaşıp çok farklı içerikler üreterek komedi, eğlence, mizah, doğa veya manzara gibi görselliklerle açılmış olacak bir sosyal paylaşım alanı içinde yer alan bir sayfaya kitle kazandırıp sonra forumlar üzerinden reklam satış müracaatlarına girişerek bu mecralarda hızlı kazananlardan olabilirsiniz. Bir diğer hızlı yükseliş ve hızlı para kazanma yolu olan Instagram’ı kendi reklam yayın araçlarına bağlanarak Instagram üzerinden reklam paylaşımında bulunmak koşulu ile içeriklerinizi insanlara duyurabilir, geniş bir ağa hitap edecek şekilde ürün veya hizmetinizi Instagram Reklam Hizmetleri aracılığıyla halka sunup hızlı bir büyüme yakalayabilirsiniz.

mutluluk wpvadisi com

Yazımızın temel konusu olan sosyal medyadan nasıl para kazanılır, Instagram üzerinden insanlar nasıl para kazanıyor, Instagram para kazandırıyor mu, Instagram para kazanma yolları, nedir bu sosyal medya kazançları, sosyal medya kazançları nasıl yapılır, sosyal medya para kazanma teknikleri gibi bir çok soruya cevap barındıran içerikleri anlatmış bulunmaktayım. Sizden ricam eğer beğendiyseniz beğenmeyi, halen kanalıma abone değilseniz abone olmayı unutmayın diye kelimelerde bulunmayacağım 😀 çünkü, burası Youtube değil bir web blogu :). Fakat ufak bir teşekkür dahi olsa yorumlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim ki sizlere daha güzel içerikler ve birikimlerimi sunma yolunda ilerlemek istemekteyim. Bu yolda bizlere destek olan yeni içeiklere örnek olmak için ufak bir yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir