Google Adsense Gelirlerini Artırma

Blog

Merhaba wpvadisi blog severleri. Sizlere bu blog yazımızda “Google Adsense ne zaman başvurulmalı? Adsense başvurusundaki en doğru zaman nedir? Adsense gelirlerini artırma, Adsense zamanında başvuru gelirlerinizi artırır” gibi temel konu başlıklarına değineceğim. Tabi bunlar için Google Analytics kayıt süreci de dahildir.

google analytics wpvadisi com

1-) Google Analytics ne zaman kayıt yapılmalı?

İlk iş olarak web sitelerini oluşturduğunuz tasarımlarını logosunu ve benzeri sidebar bileşenlerini ayarladığınız, hemen peşine ek olarak herkesin de yaptığı gibi Google Analytics kayıt olmak, ilk günden kim geldi kim gitti ziyaretçi oluyor mu? gibi merak olarak oluşturduğumuz oluyor. Bu yapılan bir yanlış. Biz daha hiçbir şey kat etmeyen web sitesini Google’a ekleyince Google botları gelip site taraması yaptığında, bu site işlevsiz zaten çok az içeriği var, ziyaretçi desen o da yok. İlgisiz botlar yönlendiriyor ve bizi bir adım geriye atıyor. Kendimiz gibi düşünüp, iyi kararlar ile güzel sonuçlar alınabilecek ufak bir işlevi aslında büyütmek yerine küçülttüğümüzün farkında değiliz. İlk etapta ekleme yiyip sitemizi uzak tutacağız normal sıradan günü gününe eklemelerimizi sürdürüp içeriğimiz yerine oturduğunda Google’a sitemizi tanıtmalıyız. Google Böyle bir site olduğunu ve WEB’te bu denli paylaşımlar olduğunu anladı an düzenli botlarını siteye yönlendirecek. Bu da bizi yani paylaşımlarımızı Google’da öne getirip ziyaretçi akışı sağlayacaktır. Diğer yönden bir kötülüğü de ilk günden sitemizi Google’a eklememiz bize her gün takip ettiğimiz ortamda hayal kırıklığına sebep oluşturacak. Bu yüzden biraz zamanı olduğunu düşünüyorum. En azından üç ay geçmeli.

adsense kayıt zamanı wpvadisi com

2-) Google Adsense reklamları ne zaman eklenmeli?

Analytics gibi Google Adsense içinde bir 3 ay geçerlidir. Neden bu süreyi veriyorsun? Çünkü içeriğin olmadan Adsense kabul görmemekte artı olarak ilk etapta ne ziyaretçin, ne de kelime boğazlı SEO çalışmaların yerine oturmamışken, Google Adsense ilk etap için eklenmemeli. Diğer bir yanı da ziyaretçi geldi, az içerik var ve Adsense bannerların sitende. Ziyaretçi, reklamlı boş bir sitede durmak istemeyecek ve hemen çıkma oranı yüksek olacak. Bu da sitenizi kötü etkileyecektir. Adsense gelirini artırmanın en etken yolu, bu yüzden 3 ay hem Google adsense kaydı hem de Analytics bekletilip düzenli çalışmalar sonunda eklemeler yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir