Blog Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog

Herkesin internette aradığı bir konu olan internetten nasıl para kazanılır? insanlar nasıl internetten para kazanıyor? internetten para kazanmam için ne yapmam gerekir? gibi bir çok soru soruluyor. Google’da aranıyor. Bugün bu sorularınıza cevap olabilecek konu başlıkları altında yazılarda bulunacağız. Umarım fayda sağlar, düşüncelerinizi yanıt olur.

nternet Sitesinden Nasıl Para Kazanılır wpvadisi com

Web Siteleri Nasıl Para Kazanıyor?

Blog sitesi de, bir web sitesidir. Biz web sitesi yani blog sitesinden para kazanmaya yönelik başlıkları inceleyeceğiz. Örneğin; Bir web – blog sitesi açtınız ve bu blog sitesinden para kazanmaya yönelik strateji oluşturacaksınız.

Blog Yazarak Para Kazanma wpvadisi com

Blog Sitesi Açarken ki Sorucağımız Sorular Neler Olmalıdır?

– Blog kategorilerim neler olmalı?
– Blog konuları neler olmalı?
– Hangi blog yazıları ziyaretçi kazandırır?
gibi sorulara cevap bulacaksınız. Size bu soruların cevaplarını ufak da olsa çağrışım yapması adına vereceğim.
– Genel olarak insanların en merak ettikleri sık sık bakılan konuları alın
– Kategorileri bu konulara uygun açıp alt başlıkları olarak paylaşın.
– Tutulur yazılar olan teknoloji haberi oyun film sinema sağlık spor gibi ziyaretçi getiren kategorileri baz alın.
– Günlük sabit içerikler paylaşarak sitenizi güncel tutun.
– En önemlisi de paylaştığınız yazı ve kategorileri anlık Google Webmaster altında indexletin. Google’da taratın, yazıların anlık sahibi siz olun, yazılarınızı çalmasınlar. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Yazıları yazdınız Google’da indexlettiniz. Ziyaretçiler yavaş yavaş Google’dan sitenizi bulup geliyor, yazılarınız iş yapıyor.

blog yaz para kazan wpvadisi

WEB’ten para kazanma bunun neresinde?

diye sorar gibisiniz. Dinleyin.

Google Adsense kayıt olacaksınız. Temel prensip ve kuralları telif ihlali olmayan, çalıntı içerik, korsan video ve benzeri içerik paylaşımı, yasaklı video ve resim gibi içerikler, oyunları crackli indirmeler sağlatmayarak, düzgün, temiz editörlük ile para kazanmanız kolaylaşacak. Kayıt olup, bu kurallara uyarak onay bekleyeceksiniz. En erken 1 gün, en geç 2 hafta siteniz onayda kalır. Mail’den onay geldiğinde Google Adsense ile para kazanma serüvenine başlayabilirsiniz. Reklam oluştur kısmından, reklam girişi yaparak, kodu alıp siteniz reklam kısımlarına yerleştirerek, tıklama başına 0 30 kuruş – 1 TL arası kazanç elde edebileceksiniz. Çok basit, her şey Google Adsense kurallarına uymak, onayından geçmek ve reklamlarını yayınlayıp kazanmaktan geçiyor.

web siteleri para alma wpvadisi com

Web Siteleri Kazandıkları Paraları Nereden Alıyor?

Reklam aldığımız Google Adsense ve benzeri reklam şirketlerinin, bulunmuş olduğu profil düzenleme kısımlarından veya ödemeler kısmından hesap kartınızı bağlayarak, IBAN No yolu ile kazanç ve ödemelerinizi alabilirsiniz. Ödeme gün ve süreleri içinde birikmiş bakiyenizi, belirtilen limitler neticesinde çekim yapabilirsiniz.

Ücretli BLOG Sitesi Açmanın Avantajı

– Daha çok tema seçeneğiniz olur.
– Sitenizi görsel olarak istediğiniz gibi düzenlersiniz.
– Bilindik URL’ler ile .com .net .org gibi kısa bir domain oluşturup, akılda kalıcı, insanların unutmayacağını bir site oluşturarak, ziyaretçi kaybetmezsiniz.
– Jenerik domain ile siteniz daha kaliteli gözükür.

Ücretli BLOG Sitesi Açmanın Dezavantajları

– Parasal olarak yıpratabilir.
– Orta yolu bir web sitesi açmak isterseniz, minimum 200 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.
– Senelik ücret ödeniyor.
– Sitenin çalışmasında rol oynayan en büyük etkenler, hosting ve domain için ayrı ayrı ilgilenmek gerekiyor.

Ücretsiz BLOG Sitesi Açmanın Avantajları

– Para vermiyorsun.
– Tema seçeneği var, fakat ücretsiz site kurmanı sağlayan blogger.com haricindeki diğer sitelerin, kendi temalarını kullanabiliyorsun ama yine de kullanıyorsun çok ufak çapta da olsa 🙂
– Senelik ücret ödemiyorsun bedava takılıyorsun:)
– Sitenin ana kasa görevini oluşturan hostingde almana gerek yok para ödemiyorsun.
NOT: (Bir web sitesi yöneticisi ve editörü olarak, bana sorarsan ucuz etin yahnisi yavan olur derler, değmez ücretsiz site açmaya.

Ücretsiz BLOG Sitesi Açmanın Dezavantajları

– Parasız olduğu için kısıtlı imkan sunar.
– Tema çeşitliliği çok az, sadece sitene ne tema sunarsa onu kullanabilirsin.
– Ücretsiz site açmanı sağlayan blogger.com dışındaki yerler, hep kendi reklamlarını, açacağın ücretsiz siteye yerleştirirler, kaldıramazsın. Yetkin yoktur. Başka, sana niye ücretsiz site imkanı sunsun ki:)

NOT: Her şey para vermeden de olur, mantığı burada işe yaramıyor maalesef.

blog para kazanma wpvaisi com

En temizi, ücretli 200 TL civarı, orta yolu bir web sitesi açmak veya blogger.com gibi kaliteli bir webmaster sitesinden ücretsiz site açılması tavsiyemdir.
Sizlere bu konumuzda; Web siteleri nasıl para kazanıyor? Web siteleri kazandıkları paraları nereden alıyorlar? ücretsiz ve ücretli Web siteleri nasıl işliyor? Kişisel blog nasıl açılır? Kişisel Blog’dan nasıl gelir elde edilir? Blog açtığımda ziyaretçi sayımı nasıl arttırırım? Blog sitesi nasıl para kazandırır? gibi temel soru kalıplarını cevaplamaya çalıştık yazımızı beğendiyseniz güzel dönüşlerinizi ve sormak istediğiniz sorular var ise aşağıdaki yorum kısmından bizlere ulaşmanızı istemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir