Bilgisayarsız Android Telefona Root Atma

Blog

Bu yöntem ile sizlerde bilgisayarsız android telefonlara root atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için ayrıntılı bilgi vermeye çalıştım. Umarım kolayca anlayıp uygulayabilirsiniz. Anlamadığınız veya olumlu, olumsuz görüşlerinizi, aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletiniz.

root android wpvadisi com

ROOT Ne Demektir?

Root aslında telefonun en ince ayrıntısına dek ulaşmak mânâsına gelir Türkçe karşılığı “kök” demek olup, telefonun bizlerin çalışır durumda gördüğü program ve klasörler haricinde ulaşamadığımız klasör ve dosyalara erişme imkânı sunar. Bizlere telefonda değişiklik yapma erişimini açık bir avantaj sunmaktadır. Yani kısaca, telefonun kilit ekranını nasıl açılıp, nasıl kapanması gerektiğini ekran ışığının ne derece açık kalması veya parlaklık derecesinin değiştirilmesi ve üzerinde oynanılması gibi sınırsız imkanları kapsamakta telefon sürümünü de dilediğiniz gibi değiştirebilmektesiniz.

Anlattığım üzere “Android software” de başarılı iseniz yazılımdan anlıyorsanız telefona istediğiniz özelliği ekleyip, telefon ROM’una önceden kayıtlı olanı gereksiz gördüğünüz dosyalarda silebilirsiniz.

Ne Zaman Root Atmalıyız?

Örnek veriyorum; Bir adet cihazınız var. İki yıllık garantisi dolmuş. Siz yetkili servise götürdüğünüz de sizden para talep ediyorlar. İşte Bu zamanda para vermenize gerek kalmadan ücretsiz root atma konumuz dahilinde, Android root atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şayet Garanti süreniz duruyorken kesinlikle Root atmayın. Garanti kapsamından çıkar telefon veya cihazınız bunun için Garanti’nin bitmiş olması gerek

Bir diğer Detay da her önünüze gelen Root’u cihazınıza atmayın. Programları indirmeden önce Google Play kullanıcı yorumlarını okuyarak, Google Play Android uygulama ile root atma işlemini olumlu görüşleri değerlendirerek, indirip gerçekleştirin.

Root Atmak Telefona Zarar Verir Mi?

Bir önceki konuda bahsettiğim üzere kaynağı belli olmayan yerlerden indirdiğiniz Android programlar ile root atma işleminiz sırasında cihaza virüs ulaşabilir, telefonunuz bir daha açılmayabilir. Bu yüzden her zaman kullanıcı yorumlarını okuyarak, Google Play’den uygulamayı indirip güvenli mi güvensiz mi olduğunu bilerek hareket ediniz

Android Telefonuna Ücretsiz Root At

1.ADIM

Web sitesi üzerinden King Root’un sitesine gidin ve orijinal King Root uygulamasını indirin

2.ADIM

1root telefon wpvadisi com

Yukarıdaki resim gibi telefon Bilgilerinizi gösterecek 1 dakika gibi kısa bir sürede bu kısmı kendisi geçecek.

3.ADIM

2root telefon wpvadisi com

Uygulamanın arayüzüne gelin ve sol üst köşede bulunan menü butonuna tıklayın. Karşınıza üstte ki gibi bir ekran gelecek. Siz burada ‘REQUEST’ diyerek kolaylıkla cihazınıza root atabilirsiniz. En fazla 5 dakika gecikiyor root atma işlemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir