Adsense Alternatifi Kazanç Sağlayan Reklam Şirketleri

Blog

Günümüz reklam şirketlerine baktığımızda bizlere sağlanan imkânlar doğrultusunda en güvenilir reklam şirketi Google Adsense olmaktadır. Nedir bu imkânlar derseniz, öncelikli olarak reklam içerikleri, reklam bannerlar yönünden site açılışlarındaki yüklenme hızları, esnek ve bir o kadar da çeşitli reklam türleri sunması ve kullanışı basit panele sahip olması yönünden bizlere aktif yönden basit, güvenilir imkânlar yöneltmektedir.

Sizlerinde belirlediği, siteniz hangi kategori türünde paylaşım yapıyorsa o alanda reklam bannerlarınızın seçimi türünden biz yayıncılara kategorisel bazda seçmefırsatı sunarak reklam bannerlarınızın görünmesine, gelen tıklamaların, site içinde ziyaretçinin gezme durumuna göre fiyat belirlemesi ile de tarifelendirmesiniyaparak çeşitlilik ve kar açısından biz yayıncılara etkili rol olmaktadır.

Adsense bizlere bu imkânları sağlamadan önce ilk etapta ön koşullarını temel düzene riayet edebileceğimiz şekliyle bizlerin önüne sürmektedir.

google adsense1 wpvadisi com

Nedir Bu Adsense ön koşulları?

Temelinde ilk etapta sitenizin onay alması için, içeriğiniz bu kısımda aktif rol oynadığını görüyoruz. Gerçekçi ve temel siteyi konu alan, açmış olduğunuz kategorilerinize uygun, yayınlanmış bolca içerik. Yalnız içerikleriniz yasal olmak koşulu ile! Bu kısıma dikkat! Google Adsense yetkililerinin belirlediği ön koşullar içerisinde telif ihlali bulundurmayan, korsan yayınlar veya içerik hırsızı şeklinde nitelendirilecek konuma düşmeden özgün ve kişinin kendine has içeriklerle beslenen bir sitesi olmalıdır. Bu prensipleri yönünden de anladığımız üzere firma gayet ciddi ve yasal kurallara uygun kişilerle çalışmaktadır. Onay sürecinin temelindekiler bunlar. Bunları gerçekleştirdikten ve içeriklerinizin her şeyiyle size ait yasal bir site olduğunu düşündüğünüz zaman gerekli diğer koşulları sırasıyla uygulayarak planlarınız dahilinde sizlerde bir Google Adsense için ön başvuruda bulunup kazanmanın ilk adımını yakalayabilirsiniz.
Daha detaylı ön koşullar için Google Adsense Şartlarıkonu başlığından kuralları görebilirsiniz.

Temel konu başlığına geçicek olursak bu koşullar dışına çıkan veyahut daha farklı koşullar ile yayıncılara farklı türler barındıran kazancı kimine göre daha fazla, reklam yayınlama imkanı sunan başlıca diğer reklam şirketleri.

reklam adsense alternatifi wpvadisi com

Liste olarak sizlere sunacağım firmalar arasında,

• Biz yayıncıların sıklıkla tercih önünde bulundurduğu
• Belli düzeylerde, tanınmış, Kurumsal ve de ödemelerini aktif gerçekleştirebilen
• Güvenilir ve çoğuyla şahsen ilişkili bulunup deneyimlediğim başlıca Google Adsense alternatifi girişimler

Bu alanlarda reklam yayın imkanı sağlayan firmaların biriyle değil de birçoğunu test ederek alımlarınıza içeriklerinizin arasına sidebar kısımlarında olsun, makale orta veya alt ve üst sidebarları yerleşimlerine dikkat ederekten uyguladığınız takdirde gelen kazançlarınızı kendiniz açısından değerlendirmeye tabi tutup hangi firmanın size ne derece kazancı fazla oluyor test edin ve onunla çalışın.

Tüm bunlara ilişkin birkaç şeyden daha bahsetmek isterim ki o da yabancı reklam şirketleri yerine günümüz Türkiye’sinde rol oynayan yerli firmalarla çalışılması gerektiği. Yabancı şirketleri burada biraz daha geri planda tutmalısınız ki sizlere daha fazla tıklanma ve kar marjı sağlayabilsin.

Aslında şunu dile getirmek istiyorum;

Yabancı sektörün yurt dışı reklam platformları ve yayıncı usulleri biraz geride kalmaktadır. Yurtdışı reklam sitelerinin yayınlamaya sunduğu reklam içerikleri,yerli reklam firmalarınca daha sınırlı düzeyde kalmaktadır.

Bu da illegal ya da uygunsuz reklam içerikleri hariç, fazla bir kazanç getirmeyeceği anlamına gelir. Yerli reklam firmalarında ise ülkemize yönelik bir çok reklam içeriği sunulacağından, kazancınız yabancı reklam firmalarına göre daha fazla olacaktır.

Biz web ortamında rol oynayan aktif yayıncıların yerli firmalarla daha fazla kazanacağı yönündeki düşüncem bu yöndedir.

İşte google adsense alternatifi reklam firmaları listesi

>> Reklam Store
>> Wordego
>> AdMatic
>> GittiGidiyor
>> LinkWise
>> DGMAX
>> Ligatus
>> AdCash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir